top of page
Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, MHD, doprava, linka č. 21, dostupnost, vybavenost
Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, mateřská, škola, školka, MŠ, občanská, vybavenost

Občanské vybavení

Městská doprava

V prosinci roku 2009 byla MHD prodloužena na Kodetku. Dostupnost MHD nedílně patří ke kvalitní lokalitě moderního bydlení a je jistě vítána každým obyvatelem Hlincové Hory - KODETKY. MHD společně s linkovým autobusem obsluhuje tuto lokalitu nepřetržitě s pravidelnými časovými intervaly.

Součástí lokality Hlincová Hora - KODETKA nejsou jen obchody a pošta, ale také škola a školka. Díky své občanské vybavenosti splňuje Hlincová Hora - KODETKA požadavky na moderní bydlení.

Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, sport, Mrhal, rybník, koupání, zábava, letní, voda, pláž

Moderní koupaliště – jezero Mrhal

Na konci obce se nachází jezero Mrhal, kde je vybudováno moderní koupaliště s písečnou pláží a restaurací. Jedná se o devizu pro lokalitu Hlincova Hora.

www.mrhal.cz

Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, sport, hřiště, fotbal, zábava, letní, zápas, vyžití, volejbal, nohejbal, kurt, hra

Sportovní areál

Nově bylo vybudováno multifunkční sportoviště včetně dětského hřiště a sportovní haly. Tento sportovní areál má mimo jiné hřiště s umělým povrchem. Samozřejmostí je plně vybavené dětské hřiště pro naše nejmenší.

Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, sport, Dubičné, Dubičák, lyže, lyžování, sjezdové, svah, sjezdovka, poma, vlek, sníh, zima

Lyžování

V zimních měsících si můžete vyrazit na běžkách, což je na Hlincové Hoře již téměř tradicí, nebo se nabízí také možnost sjezdového lyžování na nedalekém Dlouhém vrchu v Dubičném.

www.dubicne.cz/lyzarsky-vlek/technicke-parametry

Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, sport, cyklistika, turistika, kolo, cyklista, triatlon, duatlon, běh, cyklostezka, výlet, cyklo, pěší

Turistika a cyklistika

Celé území je vhodné pro turistiku a cyklistiku, cyklistické stezky vedou až do lázeňského města Třeboně. Okolí Českých Budějovic je známé „propletencem“ cyklistických stezek. V lokalitě Kodetka se nabízí možnost cyklo výletů přímo v přírodě, na čistém vzduchu, a na nově budovaných cyklistických stezkách.

Cykloturistická mapa zde

bottom of page