Kodetka, Hlincová Hora, České Budějovice, příroda, vzduch, vzdušné, lázně

(zdroj doc. MUDr Petr Petr, Ph.D.

vedoucí oddělení klinické farmakologie Nemocnice ČB)

Občanské vybavení

Městská doprava

V prosinci roku 2009 byla MHD prodloužena na Kodetku. Dostupnost MHD nedílně patří ke kvalitní lokalitě moderního bydlení a je jistě vítána každým obyvatelem Hlincové Hory - KODETKY. MHD společně s linkovým autobusem obsluhuje tuto lokalitu nepřetržitě s pravidelnými časovými intervaly.

Součástí lokality Hlincová Hora - KODETKA nejsou jen obchody a pošta, ale také škola a školka. Díky své občanské vybavenosti splňuje Hlincová Hora - KODETKA požadavky na moderní bydlení.

Moderní koupaliště – jezero Mrhal

Na konci obce se nachází jezero Mrhal, kde je vybudováno moderní koupaliště s písečnou pláží a restaurací. Jedná se o devizu pro lokalitu Hlincova Hora.

www.mrhal.cz

Sportovní areál

Nově bylo vybudováno multifunkční sportoviště včetně dětského hřiště a sportovní haly. Tento sportovní areál má mimo jiné hřiště s umělým povrchem. Samozřejmostí je plně vybavené dětské hřiště pro naše nejmenší.

Lyžování

V zimních měsících si můžete vyrazit na běžkách, což je na Hlincové Hoře již téměř tradicí, nebo se nabízí také možnost sjezdového lyžování na nedalekém Dlouhém vrchu v Dubičném.

www.dubicne.cz/lyzarsky-vlek/technicke-parametry

Turistika a cyklistika

Celé území je vhodné pro turistiku a cyklistiku, cyklistické stezky vedou až do lázeňského města Třeboně. Okolí Českých Budějovic je známé „propletencem“ cyklistických stezek. V lokalitě Kodetka se nabízí možnost cyklo výletů přímo v přírodě, na čistém vzduchu, a na nově budovaných cyklistických stezkách.

Cykloturistická mapa zde

© Dominik Sova

Tiskové zprávy

Prodej domů III. etapa

  • Grey Facebook Icon

© 2017 JPS GROUP All rights reserved.

Vila prospectus Loga reference, portfoli
BOREK Loga reference, portfolio, podval-